Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alın Dolgusu

alın dolgusu

Alın Dolgusu; Kişilerin yüz mimiklerinin düzelmesi amaçlanırken alın doldurularak estetik bir görünüm elde edilmesi sağlanır.

Yaşa bağlı faktörler sebebiyle meydana gelen alın çizgilerinin yok edilmesi amaçlanırken sadece alın bölgesinde değil tüm yüz hatlarında estetik bir görünüm elde edilir.

Alın dolgusu kırışıklıkları giderek bebeksi bir görünüm elde edilmesine ve yan profilden bakıldığında bombeli bir görünüm elde edilmesine fayda sağlamak amacıyla yapılır.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bazen asit enjekte edilmesi bazen de kendi yağ dokularının kullanılmasıyla yapılır. Ağrılı bir işlem değildir ve oldukça estetik bir görünüm elde edilmesi amaçlanır.

Mimik ve yaşlanmaya bağlı olan kırışıklıkların giderilmesinde uygulama yapılır. Normal koşullarda ağrılı bir işlem olmamasına rağmen iğne sırasında hafif ağrılar hissedilebilir ve bu ağrılar ağrı kesici kremler ya da ilaçlar yardımıyla minimal hale getirilebilir.

Plastik cerrah, dermatolog ya da estetik uzmanları tarafından yapılması ön görülmektedir.

Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılır?

Alın dolgu işlemleri pratik olmasının yanında aynı zamanda estetik görünüm kazandırma açısından tercih edilen ideal uygulamalardır. Kişiye uygun olarak 2 şekilde yapılır.

  • İlk yöntem asit enjekte edilmesidir ve muayenehanede yapılan basit bir işlemdir.
  • Bir diğer işlem ise yağ enjekte edilmesi şeklinde yapılır ve bu işlemin mutlaka hastane ortamında yapılması gereklidir.

Bu teknikte hastadan yağ dokuları alınarak sağlık bakanlığından onaylı laboratuvarlara gönderilir. Bu gönderilen laboratuvarlarda yağ dokularının çoğalması sağlanarak doktor tarafından enjektesi sağlanır.

Eğer asit enjekte edilmesi tekniği ile yapılacaksa plastik cerrah, dermatolog ya da estetik uzmanı tarafından yapılabilir. Yağ enjekte edilerek dolgu yapılacaksa mutlaka plastik cerrah tarafından yapılmalıdır.

Alın Dolgu Öncesi

Dolgu yaptırmadan önce mutlaka uzmanlarımızdan görüşlerini almayı unutmayın. Alın dolgu işlemi öncesi kişi kurallara uygun hareket etmelidir.

Dolgu öncesi alkol alımı kesilmelidir. Dolgu işlemlerinden önce mutlaka ilaç kullanımı varsa doktor bilgilendirilmelidir.

Kan sulandırıcı ilaç kullanımı söz konusu ise işleminden bir hafta önce ve sonra kullanılmamalıdır. Başka herhangi bir kurala uymaya gerek yokken mutlaka uzman hekimin bilgilendirilmelerine uyulmalıdır.

Alın Dolgusu Sonrası

İşlem sonrası bir süre yeşil çay tüketimi kesilmelidir ve işlemden 2 saat sonra cildin suyla teması olarak duş alınabilir. Doktor bilgisi dışında ya da onayı olmadan bölgeye asla masaj uygulaması yapılmamalıdır.

Dolgu işlemleri sonrası her ne kadar cerrahi işlem olmasa da sırt üstü ve mümkünse yüksek yastıklarla yatılması tercih edilmelidir. İşlem sonrası mutlaka bol bol su tüketimi sağlanmalıdır.

Alın Dolgu Kalıcı Mı?

Kişinin uygunluğuna ve tercihine göre farklı yöntemlerle hastaya uygulanabilir. Yağ enjekte ya da hyaluronic asit enjektesi şeklinde yapılan dolgu uygulaması tekniğe göre kalıcılığını arttırmaktadır.

Yağ enjekte yöntemiyle yapılan alın dolgu birkaç sene kalırken asit enjekte edilmesiyle yapılmasıyla en fazla 1 yıl kadar kalıcılığı olur.

Alın Dolgunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Tamamen hastaya ve uzman hekimin değerlendirmesine bağlı bir durumdur.

Hyaluronic asit uygulaması ile yapılacaksa etkileri 6 ay- 1 yıl arası devam edebilirken, yağ enjekte edilmesi işlemi yapılacaksa da birkaç yıl etkileri devam edebilir.

Yağ enjeksiyonu şeklinde genelde hastane ortamında 1 kaç saat süren bir operasyon gerektirir. Eğer hasta alın dolgu ile asit enjekte uygulaması ile yaptırmak isterse yarım saat en fazla 1 saat süren bir işlem süresi gereklidir.

Alın Dolgusu Yaptıranların Yorumları

  • Alın dolgusunu yaptırmak isteyen kişiler estetik görünüm kazanmak ve ciltte yaşlanmayan bağlı meydana gelen kırışıklıkları düzeltmek amacıyla yaptırmaktadırlar.
  • Cildin yenilenmesi dolgu yardımıyla olurken aynı zamanda cilt yepyeni bir görünüm kazanarak kırışıklıkların da giderilmesi elde edilmiş olur. Geçici uygulamalar arasında olsa da kişide yarattığı öz güven ve ağrısız bir işlem olması nedeniyle güvenle tercih edilebilir.
  • Kişilerde belirlenen yan etkilere rastlanmazken çok hafif geçici kızarıklıklar meydana gelebilir ve birkaç saate geçmektedir.

Alın Dolgusu Fiyatları 2021

Sağlık merkezlerinde ve uzman kişiler tarafından uygulanması gerekli olan estetik uygulamalar arasındadır. Dolgu kalıcılığını arttırmak ve ortaya çıkan sonuçların iyi olması açısından kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir.

Malzeme kalitesi ve kullanılan cihazlar kadar uzman hekiminde uzmanlık alanı alın dolgunun fiyatları 2021 üzerinde etkili olan faktörler arasındadır.

Alın dolgusunun fiyatları 2021 yapılacak olan işlem ve kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişiklik gösterse de mutlaka iyi araştırma yaparak ön görüşme sağlanmalı ve güvenilir olan merkezler tercih edilmelidir. Alın dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.