Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Dolgusu

burun dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Burun Dolgusu; Herhangi bir ameliyat işlemi gerçekleştirilmeden burun yapısındaki rahatsız edici durumların kısa süre içerisinde düzeltilmesi ve cerrahi müdahale uygulanması ile birlikte kişinin yüz hatlarına uygun şekilde burun yapısının oluşturulması sağlanır. Yüz tipine uygun olmayan burun modellerinin iyileştirilmesi ve güzelleştirmesi adı altında yapılan işlemlere burun dolgusu denir.

Ameliyatsız cerrahi müdahalelerle yapılan burun estetiği ameliyattan korkan kişiler için oldukça avantajlı bir durumdur. Bu işlemde uygulanan malzemenin kalitesi ve burun bozukluklarının göz önünde bulundurulması ile birlikte yapılan cerrahi müdahalede kişinin yüz tipine uygun şekilde burun modelinin oluşturulması, daha sonrasında kişinin bu uygulamadan memnun kalması açısından oldukça önemlidir.

Ameliyat işlemleri ile gerçekleştirilmeyen bu yöntemde enjeksiyon yoluyla buruna verilen asit içerikli maddelerin dolgu işlemi görmesi ile birlikte kişinin burun yapısının güzelleştirilmesi sağlanır. Kişinin burun yapısının derisi, kıkırdak ve kemik yapısına uygun bir şekilde yöntemini gözden geçirilmesi gerekir.

Masum bir şekilde gerçekleştirilen estetik operasyonu, ameliyatsız bir işlem olduğu için kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Böylelikle kısa süre içerisinde yüz hatlarında bulunan organın güzelleştirilmesi ve yüz tipinin daha güzel bir şekilde ortaya çıkması sağlanır.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen burun dolgu işleminde birtakım uygulamalar ile birlikte burun yapısının güzelleştirilmesi sağlanır. Estetik bir görünüm elde edilmesi için alanında uzman cerrahi operasyonlar ile birlikte bu işlemin gerçekleştirilmesi gerekir.

Enjeksiyon yoluyla buruna verilen hyalüronik asit içerikli dolgu malzemelerinin burun estetiği uygun şekilde enjekte edilmesi ile birlikte bu işlem gerçekleştirilir.

Kişide hangi burun yapısının daha güzel duracağı yönünde yapılan ön görüşme sırasında kişinin yüz yapısına uygun burun modelinin belirlenmesi gerekir. Böylelikle yapılan enjekte işleminde daha doğru sonuçların elde edilmesi sağlanır.

Burun Dolgusunu Kimler Yapmalı?

Burun yapısı düzgün olmayan kişiler, burun yapısı oldukça büyük ve kemikli kişiler burun dolgu yöntemini tercih ederek burun organlarının daha düzgün ve estetik görünüme sahip olmasını sağlayabilirler. Bu işlemleri alanında uzman cerrahi doktorların yapması daha iyi sonuçların elde edilmesi açısından önemlidir.
Estetik cerrah, dermatolog gibi alanında uzman cerrahi kişiler tarafından yapıldığı sürece sonuçların her zaman pozitif olması ve daha iyi bir buruna sahip olunması açısından önemlidir.

Burun dolgu ihtiyacı olmayan kişilere bu işlemin yapılması doğru olmaz. Özellikle de bu konu hakkında güveni olmayan ve kendini iyi hissetmeyen kişilere bu işlem uygulanmamalıdır.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız bir şekilde burun estetiği olmak isteyen kişiler ufak dokunuşlar ve cerrahi operasyonlar ile birlikte kısa süre içerisinde burun dolgu yaptırarak burun yapısını güzelleştirebilir.

Büyük cerrahi operasyonlar gerçekleştirilmeden uygulama sonrasında yapılan müdahaleler ile birlikte kısa süre içerisinde iyileşme olanağı sağlar.

Pratik bir şekilde gerçekleştirilen bu ufak dokunuşlar cerrahi operasyonlar ile birlikte burunda oluşabilen şekil bozukluklarının giderilmesi sağlanır.

Kısa süre içerisinde iyileşme olanağı ile birlikte kişilerin kısa süre içerisinde sosyal hayatına imkânları olması ile birlikte birçok kişi burun dolgusunun tercih etmektedir.

Burun Estetiğinde İyileşme Süreci Nasıldır?

Uygulanan burun dolgu işleminde kullanılan malzemenin türüne göre kişi de gerçekleştirilebilecek iyileşme süresi değişir. Hyloranik asit ile uygulanan burun estetiği iyileşme süresi oldukça kısa süre içerisinde gerçekleşir. İyileşme süreci bir gün bile sürmeden kişi normal hayatına dönebilir.

Eğer uygulanan işlem kök hücrelerden elde edilen dolgu sistemi ile gerçekleştirilirse burun bölgesinde kızarıklık, şişlik ve morarma gözlemlenerek iyileşme süresi 2 ile 3 hafta içerisinde değişir.

İyileşme sürecinde kişinin normal hayatına dönebilmesi için herhangi bir darbenin veyahut müdahalenin edilmemesi daha iyi ve kusursuz görüntünün elde edilmesi açısından önemlidir.

Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Kişilerde uygulanan müdahalenin ve işlemlerin kalıcılık oranlarına göre kişiden kişiye değişen burun dolgusu işlemleri bulunmaktadır. Kalıcılık suresi 1 ila 1,5 yıl arasında değişen işlemden sonra dolgu sisteminin geçmesi ile birlikte bu işlem tekrarlanarak müdahale yapılabilir.

Hyalüronik asit ve kök hücre yöntemleri ile oluşturulan dolgu sistemleri kişinin tercihine ya da burun yapısının kemikli veyahut iri olmasına bağlı olarak estetik cerrahlar tarafından yöntemler belirlenebilir bu yöntemler ile birlikte kişinin yüz tipine uygun şekilde burun estetiğinin yapılması önemlidir.

Burun Estetiğinin Etkisi Ne kadar Sürer?

Yapılan burun estetiği işlemleri kişiye özel şekilde gerçekleştirilmelidir. Böylece kişinin yüz tipine uygun şekilde yapılan burun estetiği kusursuz bir görünüm elde edilmesi açısından önemlidir kişiden kişiye değişen dolgu sistemleri ve yöntemlerine bağlı olarak etkisi de kullanılan malzemenin türüne ve cinsine göre değişir.
Kullanılan malzeme hyalüronik asit tarafından gerçekleştirildiği zaman 6 ile 18 ay kadar kalıcılık süresi gözlemlenmektedir. Dolgu miktarına ve seanslarına göre bir buçuk yıl kadar etkisini gösterebilen dolu sistemi kişinin vücudunda eridikten sonra kişi isterse bu işlemin tekrarlayabilir.

Burun EstetiğininDezavantajları Nelerdir?

Kolejen ve polimetil içeren dolgu sistemlerinde kişilerde görülebilecek kalıcı yan etkiler meydana gelmektedir. Karbonhidrat içeren maddeler burunda oluşabilecek küçük yağ bezeleri ve nodüller ile birlikte kalıcı yan etkiler meydana gelir.

Oluşabilecek dezavantajları burunda oluşabilecek kalıcı kızarıklıklar, morluklar, şişlikler meydana gelir.
Ciltte oluşabilecek küçük nodüller ile birlikte burunda mavilikler meydana gelebilir.

Bu da dezavantajlarından biridir. Bu yüzden bu müdahalenin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için alanında uzman estetik cerrahlara başvurulması ve estetik operasyonlarının başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Burun Estetiğinin Ortalama Kalıcılığı Ne Kadar?

Başarılı operasyonlar ile burun dolgusu işlemlerinin gerçekleştirilmesi kişinin kusursuz bir buruna sahip olmasını sağlar. Kullanılan malzemenin kalitesine göre kişi de ortalama kalıcılık süresi 6 ila 18 ay arasında değişir.

Kullanılan malzeme hyalüronik asit ile birlikte enjekte edildiği zaman kalıcılık süresi 6 ila 12 ay arasında değişir. Kök hücre olarak elde edilen enjeksiyon ise 1 ila 1,5 yıl arasında ortalama kalıcılık süresi gözlemlenir. Kalıcılık süresinin daha uzun olması için kaliteli malzemelerin kullanılması önemlidir.

Estetik doktorları tarafından uygulanan bu işlemin kalıcılık süresi göz önünde bulundurularak kişinin burun estetiği gerçekleştirilir. Kalıcılık süresi geçtikten sonra işlemin tekrarlanması yapılabilir.

Burun Estetiğinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Bütün estetik operasyonlarda olduğu gibi burun dolgusunda da kişilerde gözlemlenen belirli yan etkiler bulunu. Bazıdurumlarda yan etkiler kişiden kişiye değişse de genellikle belli başlı yan etkiler gözlemlenir.

Uygulanan dolgu işlemine göre yan etkilerin gözlemlenmesi kişinin kısa süre içerisinde iyileşmesine göre değişmektedir hyloranik asit olarak yapılan dolgu işleminde kişinin kısa süreli yan etkileri ile birlikte kızarıklık, morluk, hafif şişlik gözlemlenir.

Olası yan etkilerinde estetik cerrahilere başvurulmalı ve kısa süre içerisinde müdahale edilmelidir. Doktorun tavsiye ettiği şekilde pansuman ve dikkat kontrollerinin yapılması bölgenin kısa süre içerisinde iyileşmesini ve kişinin tekrar sosyal hayatına dönmesinin sağlayabilir uzun süreli görülen yan etkiler de alanında uzman doktorlara başvurulması doğru olacaktır.

Burun Estetiği İçin Bilinmesi Gereken Temel Prensipler Nelerdir?

Kişilerin burun yapılarını düzeltilebilmesi için burun estetiği hakkında bilinmesi gereken bazı şeyler vardır. Ameliyatsız bir cerrahi operasyon olduğu için ağrısız ve acısız olmakla birlikte kısa süre içerisinde dolgu yapılır. 15 dakika gibi kısa süre içerisinde gerçekleştirilen dolgunun iyileşme süresi oldukça düşüktür.
Kısa süre içerisinde kişi normal hayatına dönerek burun yapısının kusursuz bir şekilde estetik görünüm kazanmasını sağlayabilir. Bu prensiplere bağlı olarak kişiler rahatlıkla burun dolgusu yaptırarak burun yapılarının daha güzel görünmelerini sağlayabilirler.

Burun Estetiği ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün Mü?

Burun yapısının estetik bir görünüm kazanılması için yapılan burun estetiği  ameliyatsız bir işlem olduğu için kısa süre içerisinde gerçekleştirilir.

Kısacası ameliyatsız bir şekilde burun estetiği işlemi mümkündür kişilerin 15 dakikalık bir işlem ardından burun dolgusunun gerçekleştirilmesi ve burun yapısının iyileşmesine bağlı olarak kısa süre içerisinde sosyal hayatına dönmesi mümkündür. Yani ameliyatsız bir şekilde burun yapılarının estetik ve kusursuz bir görünüm elde edilmesi sağlanır.

Burun Dolguları ile Hangi Sonuçlar Elde Edilemez?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok teknolojik aletin kullanılması ve sağlık alanında ilerleme kaydedilmesi ile birlikte estetik alanında da uygulanan işlemler artmıştır.

Estetik ve dolgu alanında olmaksızın yapılan işlemler ile birlikte kişilerin istedikleri sonuçlar elde edilebilir.
Özellikle burun estetiği işleminde burun kaldırma, burun küçültme, burun kemik yapısının küçültülmesi ile birlikte birçok farklı sonuçlar elde edilebilir.

Yani burun dolguları ile hiçbir sonuç elde edilemez derecede mümkündür. Kişilerin bu işlemde beklentilerin en üstte falda olması için önceden doktoru ile konuşması ve beklentilerini bildirmesi gerekir.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Spor Yapabilir Miyim?

Burun ucu dolgusu kısa süre içerisinde gerçekleştirilen bir işlem olmakla birlikte iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Burun dolgusu işleminden hemen sonra kişi normal hayatına geçebilir ve birçok farklı tansiyonları gerçekleştirebilir.

Fakat burnuna alınabilecek darbe veya düşme sonucu kişinin burnunda kalıcı hasarlar meydana gelebilir. Bu yüzden spor yaparken yürüyüş yaparken birkaç gün dikkat etmek önemlidir kontrollü bir şekilde yapılan yürüyüş ve spordan hiçbir zarar gelmez.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Ne Zaman Duş Alınır?

Burun ucu dolgusu kısa süreli bir işlem olduğu için kişinin normal sosyal hayatına dönmesi çok fazla uzun sürmeyecektir. Fakat alınan tedbirler ve uygulanan sistemler doğrultusunda kişinin burnunkısa süre içerisinde iyileşmesi ve doğru sonuçların elde edilmesi sağlanır.

Kişinin en az 24 saat boyunca burnuna oluşturmaması herhangi bir darbeye karşı korunmasına bağlı olarak 3 gün boyunca sıcak sudan uzak durması gerekir.

Kişinin duş alması gerekiyorsa sadece vücut kısmını dikkatli bir şekilde yıkamalı ve 3 gün boyunca sauna ve hamamdan uzak durmalıdır.

Böylelikle burnun iyileşme hızı daha fazla artarak daha iyi sonuçların elde edilmesi gerekir sıcak su ve buhar ile birlikte burunda oluşabilecek yan etkiler dolayısıyla beklenen sonuçlar elde edilemez. 3 gün sonrasında kişi sıcak su ile duş almaya başlayabilir.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Kaşınırsa Ne Olur?

Yapılan operasyona bağlı olarak kişinin burnunda ilk günler kaşınma meydana gelebilir. Fakat burnun kesinlikle ovuşturulup kaşınmamalıdır. Daha sonrasında bu kaşıntılar ortadan kalkar. Kişinin ilk 24 saat boyunca burnuna dokunmaması daha doğrudur.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Kullanmamam Gereken İlaçlar Nelerdir?

Günümüzde bilinçsizce kullanılan ilaç türleri kişiler üzerinde olumsuz yan etkiler meydana getirmektedir. Bu yüzden burun dolgusu işleminden sonra da doktorun tavsiye ettiği ilaçların kullanılması daha doğru olacaktır.

Burun Dolgusu Fiyatları 2021

Günümüzde birçok farklı estetik operasyonlar kişiler üzerinde uygulanmalıdır ve elde edilen sonuçlar kesinlikle kişinin tercih ettiği ve beğendiği sonuçlar olmalıdır.

Kendi içerisinde değişen bu estetik operasyonlara bağlı olarak burun dolgusu fiyatları belirli aralıklarla sunulmaktadır kullanılan malzemenin türü, cinsi ve uygulanan seans sayısı fiyat aralıklarını belirler.  Burun dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen bizlere ulaşın.