Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Dolgusu

çene dolgusu

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, insanların yüz hatlarının belirgin olmasını sağlayan çene yapısının düzeltilmesi ve estetik görünüm kazandırılması için yapılan cerrahi müdahalelerdir.

Günümüzde insanların yüz hatlarının kusursuz ve estetik görünümün en üst safhada olması için yapılan cerrahi müdahaleler ile birlikte insanların yüz hatları daha belirgin hale gelerek çene yapısının düzeltilmesi sağlanır.

Yüz hatlarının belirginleşmesini sağlayan çene yapısının kaza veyahut doğuştan estetik görünüme sahip olmaması ile birlikte kişilerin kendilerini daha iyi ve daha kusursuz görünmelerini sağlayabilecek cerrahi müdahaleye, çene dolgusu uygulanır.

Çene estetiği yapan kişilerin yüz hatlarına uygun şekilde dolgu sisteminin oluşturulması sağlanmalıdır. Belirli malzemelerle sağlanan bu dolgu işleminde kişinin kendini kusursuz hissetmesi sağlanarak yüz hatlarına uygun şekilde çene yapısının oluşturulması sağlanır.

Çene Dolgusu Neden Uygulanır?

Yüzde bulunan kemik hatlarının bazı durumlarda düzgün oluşmaması veyahut oluşabilecek herhangi bir kazada yüzde bulunan kemik yapılarının bozulması ile birlikte estetik müdahale gerekir.

Çene estetiği da bu estetik müdahaleler arasında olduğu için alanında uzman cerrahlar tarafından bu müdahalenin uygulanması doğru olacaktır. Çene kas yapısının çok fazla önde olması ile birlikte çene dolgu estetiği kişilere uygulanır.

Çene Estetiğine neden ihtiyaç duyarız?

Kişilerin yüz hatlarında bulunan kusurların giderilebilmesi için uygulanan estetik operasyonlarda çene yapısının daha belirgin ve daha kusursuz bir şekilde yapılmasını sağlayan çene dolgu estetiği ihtiyaç duyulur.
Herhangi bir kazada veyahut doğuştan meydana gelebilecek sorunların düzeltilmesinde çene estetiği uygulanır. Çenenin çok fazla önde veya çok fazla geride olmasına bağlı olarak kemik sisteminin düzeltilmesi sayesinde çene yapısının estetik görünümü elde edilebilir.

Çene Estetiği Geri Alınabilir Mi?

Kırışıklıkların giderilmesi ve çene yapısının düzeltilmesinde kullanılan estetik cerrahi müdahale işlemi ile oluşturulan çene dolgusunda kişilerin çene yapısına uygun şekilde malzemenin kullanılması sağlanmalıdır.

Geri alınamayan işlem kısa süreli seanslar ile birlikte uygulandığı zaman kendiliğinden kaybolabilir ve kişilerin vücut içerisinde erimesi ile birlikte herhangi çene dolgusu işleminde herhangi bir sağlık problemi meydana getirmez.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Dolgu sisteminde kullanılan malzemenin türüne göre kalıcılık oranı değişmektedir.Kişininözel dolgu malzemelerinden çene yapısının estetik görünümü sağlanması 6 ile 12 ay arasında değişmekle birlikte kendi yağlarından elde edilen dolgu sistemi 3 ila 4 yıl arasında kalıcılık gösterir.

Kök hücrelerinden elde edilen dolgu ise 5 yıl kadar kalıcılık gösterir. Yapılan cerrahi müdahalenin işlemine göre kalıcılık süresi belirlenip kişiden kişiye değişebilen tercihlere bağlı olarak bu yöntemler kullanılır.

Yöntemlerde kişilerin yüz hatlarına uygun şekilde çene yapısının oluşturulması kusursuz bir estetik görünümün elde edilmesini sağlar. Böylelikle yüz hatlarında kusursuz bir görünüm elde edilmesi için çene estetiği hizmetini alabilirsiniz.

Çene Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde kişiler kusursuz bir görünüme sahip olmak için belirli operasyonlar ile birlikte yüz hatlarında veya vücut altlarında oluşan bozuklukları gidermektedir.

Özellikle de estetik görünüme sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği yöntemler bulunur. Dudak dolgusu, çene estetiği ve burun dolgusu olmak üzere kendi içerisinde sınıflandırılan estetik operasyonların çoğunluğu çene dolgu estetiği tercih eder.

Yüz hatlarında oluşan kırışıklıkların veyahut çenede oluşabilen görüntünün kısa süre içerisinde müdahale edilerek görüntünün kusursuz bir şekilde elde edilmesini sağlayan çene estetiğinde kişilerin kendilerini kusursuz bir görünüme sahip olmalarını sağlar. En büyük avantajları arasında görülen kusursuz estetik görünüm kişileri cezp eder.

Çene Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz hatlarının belirgin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayan çene hatlarının kusursuz bir şekilde görünmesini sağlayan çene dolgusu işleminde, müdahaleden sonra dikkat edilmesi gereken bazı yöntemler vardır.

Bu yöntemlere doğru bir şekilde uyulduğu zaman çene dolgu estetiği kusursuz bir şekilde ortaya çıkması ve dolgu işleminin kısa süre içerisinde iyileşmesi gerekir.

Dolgu işleminden sonra çeneye zarar verebilecek darbe veyahut bir müdahale yapılmamalıdır. Doktorun belirttiği yöntemlere bağlı olarak pansuman işlemlerinin gerçekleştirilmesi belirli bir süreliğine güneş ışığından uzak durulması gerekir böylelikle dolgu olan yerin kısa süre içerisinde iyileşmesi sağlanır.

Çene Estetiğinin Yan Etkileri

Bütün cerrahi müdahalelerde olduğu gibi çene estetiğinde belirli yan etkiler kişilerde gözlemlenmektedir.

Yan etkiler kişiden kişiye değişse de belli başlı olmak üzere yan etkiler gözlemlenir.
Çene yapısında kızarıklık, morarma, şişkinlik gibi durumlarla birlikte yan etkileri gözlemlenebilir.

Bu durumlarda doktora başvurulmalı ve oluşabilecek herhangi bir darbede çenenin morarmasına bağlı olarak cerrahi müdahalenin yapılması gerekir.

Çenede Görülen En Yaygın Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Kişilerin doğuştan ya da kaza sonucu çene yapısında oluşabilen bozukluklar estetik görünümün bozulmasına neden olmaktadır. En yaygın görülen çene bozuklukları; çenenin önde veya geride olması ya da çene kas ve kemiklerin oldukça iri olmasına bağlı olarak çene bozuklukları görülmektedir.

Kadınlarda görülen kemik iriliği çene yapısının oldukça büyük olması yüz hatlarının oldukça geniş olmasını sağlayarak oldukça rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkar.

Bu görüntünün düzeltilmesi için çene dolgusu cerrahi operasyonun kullanılması ve kemik yapısının düzeltilmesi ile birlikte çenede kusursuz bir görünüm elde edilir.

Özelliklede yaşın ilerlemesine bağlı olarak yüz hatlarında oluşabilen sarkmalar ve çökmeler ile birlikte kullanılan dolgu yöntemi ile bu sorun ortadan kalkabilir.

Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır Mı?

Bütün cerrahi müdahalelerde olduğu gibi estetik operasyonlarda da kaliteli malzemelerin kullanılması önemlidir. Kişinin tercihine ya da cerrahi müdahalenin uygulanması alanlarına göre malzemenin kalitesi türü ve cinsi değişir.

Özellikle yüz hatlarınız da oluşabilecek cerrahi müdahalelerde kaliteli malzeme kullanılarak daha doğru sonuçların elde edilmesini sağlayacaktır.

Bu yüzden dolgu malzemelerinde hyalüronik asit kullanıldığı zaman vücutta eridiği zaman bile vücuda herhangi bir zararı olmaz. Çene ucunda kullanılan dolgu sisteminin zamana bağlı olarak erimesi ile birlikte vücutta herhangi bir problem oluşturulmadığı gibi kısa süre içerisinde vücuttan uzaklaştırılır.

Jawline Dolgu ile Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?

Jawline dolgu sistemi kadınların ve erkeklerin rahatlıkla kullanılabileceği estetik operasyonlar olmakla birlikte kişilerin yüz hatlarında oluşabilecek kusurları giderir. Özellikle de zamana bağlı olarak kişilerin yüzlerinde belirli kaz ayaklarının ve sarmaların meydana gelmesi oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Yerçekimine meydan okuyamayan yüz kaslarının çökmesi ile birlikte kişilerin kendini rahatsız hissetmesi ve özgüvenini kaybetmesi durumu ile karşı karşıya kalabilirler.

Bu yöntemde jawline dolgu sistemi oldukça hayat kurtarıcı bir yöntemdir. Kişilere uygulandığı zaman yüz hatlarında oluşabilecek kusurların giderilmesi ile birlikte genç bir görünüm elde edilebilir.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Diğer estetik operasyonlara göre oldukça basit ve ağrısız bir işlem olmakla birlikte yapılan cerrahi operasyonlara göre değişir. Dolgu işlemi yeni güvenilir ve ağrısız olması ile birlikte 10 dakika içerisinde süren işlem sayesinde kusursuz bir şekilde estetik görünüm kazanması sağlanır.

Ağrılı olmayan bu işlemi kadın ve erkek tercih ederek çene yapısındaki hatanın ve kusurun kısa süre içerisinde düzeltilmesini sağlayabilirler.

Jawline Dolgusu Sonrasında İşe ve Sosyal Hayata Dönüş Süreci Nasıldır?

Gün içerisinde 10 ila 15 dakika kadar süren jawline dolgu işlemleri kadınların ve erkeklerin tercih ettiği estetik operasyonlardan biri olmakla birlikte cerrahi bir müdahale gerektirdiği için işlemden sonra yüzde oluşabilecek şişkinlik ve kızarıklıklar ile birlikte kişilerin 24 saat boyunca gün ışığına ve sosyal hayata çıkmaması önerilir.

Kişinin kendisini 1 ila 2 gün içerisinde kendini iyi hissetmesine ya da toparlanmasına bağlı olarak iki günde sosyal hayatına dönüp eski gibi arkadaşları ile vakit geçirip iş hayatına dönebilir. Kadınlar ise sosyal hayata dönüşte hafif makyajlar kullanabilir.

Çene Dolgu Estetiği Uygulaması Güvenli Mi?

Yüzde oluşabilecek cerrahi müdahalelerin alanında uzman hekim ve doktorlar tarafından yapılması doğru ve güvenilir sonuçların elde edilmesinde fayda sağlayacaktır. Kişilerin tercih etmiş olduğu çene dolgusu oldukça basit işlem olmakla birlikte oldukça güvenilirdir.

Kısa süre içerisinde kişinin kusursuz bir görünüm elde edilmesini sağlayan dolgu işleminde yaşa bağlı olarak kişilerin yüzünde oluşabilecek sarkmaların giderilmesi de sağlanabilir.

Çene Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik Olur Mu?

Birçok estetik operasyonları gibi çene estetiği işleminde de belirli müdahalelerin operasyonlara bağlı olarak kişilerin yüzlerinde kısa süreliğine ödem ve şişlik meydana gelir.

1 ila 2 gün içerisinde geçebilen ödem ve şişlik sosyal hayatı etkilememekle birlikte kadınların günlük yaşam hayatlarında makyajlarının hafif bir şekilde yapılması öngörülür.

Çene Estetiği İçin Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?

Kişinin yüz ve çene yapısına bağlı olarak kullanılan seans ve cc ayarları değişmektedir. Normalçene ucuna sahip olan görevliler 2 cc ve iki doz dolgu işlemi uygulanmaktadır.

Küçük çene ucuna sahip olan kişilerde ise 3 cc ile birlikte 3 seans uygulanarak kişilerin çene yapısının estetik bir görünüm kazanması sağlanabilir.

Çene Estetiğinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kişiden kişiye değişen çene dolgu işlemlerinde kişinin hassasiyetlerini ve vücut yapısına göre elde edilen sonuçların her zaman pozitif yanında olması için alanında uzman cerrahlar tarafından bu işlemin yapılması gerekir.

Dolgu işleminde kullanılan malzemenin kalitesi ve işlemin uygulanması seanslarına bağlı olarak etkisinin belirlenmesi daha doğru olacaktır.

Kişinin kendi yağlarından elde edilen çene dolgu estetiği yaklaşık olarak 5 yıl kadar sürer. Etkisinin gözle görülebilir olduğu ve daha sonrasında vücut içerisinde erimesi ile birlikte çene dolgusu işleminde herhangi bir sorunu meydana gelmemesi sağlanır.

Çene Dolgusu Yaptıranların Yorumları

Çene yapısında bozukluk veyahut istenmedik sonuçların meydana gelmesi ile birlikte estetik görünümün elde edilmesi ile birlikte kişiler çene dolgu cerrahi müdahalesinin alarak estetik görünümünü elde edilmesini sağlarlar.

Günümüzde çene dolgu yaptıran milyonlarca kişi bulunur. Çene dolgu estetiği yaptıranlar, görünüm olarak güzel olduklarını düşünür.

Bu duygu da onları mutlu etmeye yeter ve kendilerine olan özgüvenleri artar. Estetik operasyonlar ile sağlanan bu işlem alanında uzman cerrahlar tarafından yapıldığı sürece kusursuz bir görünüm elde edilebilir. Kusursuz bir görünüm elde edilmesi insanların özgüven oranını her ortamda arttıracaktır.

Kişiden kişiye değişen işlem ve uygulama yöntemleri farklı olmakla birlikte elde edilen sonuçların aynı olması gerekir. Yani çene dolgu estetiği yaptıran kişilerin bu sonuçtan memnun kalması ve gün içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşmaması sağlanmalıdır.

Bu işlemi yaptıran kişiler işlemin en fazla 15 dakika sürdüğünü ve daha sonrasında 1 ila 2 gün içerisinde eski normal hayatlarına dönebildiklerini dile getirir.

Çene Dolgusu Fiyatları 2021

Günümüzde birçok farklı sağlık kuruluşu kendi içerisinde cerrahi operasyonlar yaparak dolgu fiyatlarını belirlemektedir.

Budolgu işlemleri oldukça basit ve ufak işlemler olmakla birlikte oldukça uygun fiyatlara kişilerin estetik görünümlerinin kusursuz olması sağlanır. 2021 çene estetiği fiyatları yapılan seanslara göre kendi içerisinde belirli fiyat aralıkları ile uygulanır. Çene dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.