Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

dudak dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, günümüzde kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği estetik operasyonlardan biri olarak bilir ve oldukça popülerdir.

Son yıllarda kişiler arasında tercih edilmesi ile birlikte alt veya üst dudaklara uygulanan işlem ile birlikte kişilerin dudaklarının daha dolgun ve estetik görünmesi sağlanır. Kişilerin tercihine göre alanında uzman cerrahilere başvurması ile birlikte kısa süre içerisinde yapılan işlemdir.

Estetik görünümün sağlanabilmesi için kişilerin cerrahi dudak işleminden geçirilmesine dudak dolgusu denir. Herhangi bir kaza veyahut kişilerin kendi isteklerine bağlı olarak cerrahi işlem sonucu uygulanır.

Alt dudak, üst dudak ya da her iki dudağa uygulanan işlem olarak bilinmesi ile birlikte dudakların daha dolgun görünmesini sağlanır.

Dolgun yapıya sahip olan dudaklar ile birlikte kişinin kendini daha iyi hissetmesi ve bozuk olan dudak yapısının onarılması sağlanır. Özellikle günümüzde kişilerin dış görünüşlerine önem vermesi ile birlikte estetik müdahalenin kişilere uygulanması sağlanır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Kişilerin zevk ve tercihlerine göre veyahut oluşabilen herhangi bir kazada dudak yapısının bozulmasına bağlı olarak dudak dolgusu tercih edilir. Cerrahi müdahaleler ile yapılan dudak dolgu kısa süre içerisinde gerçekleştirilen bir müdahaledir.

Dudak bölgesinin anestezi ile uyuşturulması ve yapılan iğneler ile birlikte dolgunlaştırılması sağlanır. Dolgu işleminde cerrahi müdahalenin hemen uygulanabilmesi için daha önceden doktorunuz ile yüz yüze görüşüp cerrahi müdahaleden önce ve sonrası yapılması gerekenleri konuşmanız gerekir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Hyloranik maddeler ile birlikte, kişinin yüz tipine uygun şekilde dudak çerçevesinin oluşturulması ve dudak yapısının olgunlaştırılması ile yapılan dudak dolgu işlemleri cerrahi müdahale işlemi alanına girdiği için alanında uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman kalıcı sonuçların elde edilmesi sağlanır.

Estetikte kalıcı sonuçların elde edilebilmesi ve yapılan cerrahi müdahalenin uzun süre kullanılabilmesi için kalıcı dudak dolgu tercih edilir.

Kalıcı dudak işleminin önceden kişinin yüz tipine uygun bir şekilde olup olmadığı değerlendirilerek daha sonradan kişinin pişman olması gibi ihtimaller ile birlikte karşılaşmaması için birçok kişi bu yöntemi tercih eder.

Dudak Dolgu Tedavi Yöntemleri

Estetik uygulamaları cerrahi işlem gerektirdiği için uygulamaların tedavi yöntemleri önceden araştırılıp hangi işlemlerin kişiye uygulanabileceği test edilmelidir.

Tedavi yöntemlerinde kişinin dudak yapısındaki bulunan kas sistemlerinin çalıştırılabilir hale gelmesi ile birlikte yapılan müdahaleye göre kişinin yüz tipine uygun şekilde dudak yapısı oluşturulur.

Tedavi yöntemleri kişinin yaptırmak isteyeceğim cerrahi müdahaleye göre değişmektedir. Dudak dolgu tedavisindeki amaç dudakları dolgunlaştırır nem kazandırmakla birlikte dudak yapısına estetik bir görünüm kazandırmaktır.

Bu tedavi öncesinde uzman hekime cerrahlarla görüşüp kendi yüz tipinize uygun dudak yapısını belirlemeniz her zaman tedavi yöntemlerinde doğru sonuçların elde edilmesi açısından önemlidir.

Dudak Dolgu İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cerrahi bir işlem gerektirdiği için dudak dolgu işleminden sonra yapılması gereken belirli yöntemler vardır. Yapılan uygulamanın türüne göre belirli bir süre dudak yapısının herhangi bir güneş ışığına maruz kalmaması ile birlikte çok fazla hareket etmemesi ve iyileşme sürecine bağlı olarak yeme içmelere dikkat edilmesi gerekir.

Sıcak hassasiyetine bağlı olarak dudaklarda oluşabilecek şişme ve morarmalarda sağlık kuruluşlarından pansuman yapılması önemlidir. Cinsellik gibi faktörlere belirli bir süre ara verilmesi de iyileşme sürecini hızlandırır.

İğnesiz Dudak Dolgu Avantajları Nelerdir?

Dudak tedavisinde birçok farklı yöntem kullanılarak kişilerin dudak yapılarının estetik bir görünüm kazanmasını sağlar.

Üst dudak veya alt dudak yöntemlerinde kullanılan bu hizmet kişinin tercihine göre değişmektedir özellikle iğnesiz yöntemle yapılan dudak dolgularında üstün düzeyde bir performans alınması için basınç sisteminin en üst düzeyde kullanılması gerekir.

Bilinen diğer dolgu işlemlerine göre acısız ve ağrısız bir işlem olması ile birlikte hyalüronik asit ile birlikte herhangi bir zarar verici yan etkisi bulunmaz. Daha iyi sonuçların elde edilebilmesi için bu hizmetin kullanılabilmesigerekir.

Dudakta morarma, mimikte bozukluk gibi durumların meydana gelmemesi kişilerin en çok tercih ettiği dolgu sistemleri arasında olması ile birlikte yerini alır.

Dudaklara İyi Bakmak Neden Çok Önemlidir?

Kişilerin yüz hatlarının ve mimiklerinin belli olmasını sağlayan dudak yapısının her zaman düzgün estetik bir görünüme sahip olması önemlidir. Böylelikle kişiler konuştukları zaman kendilerine olan özgüvenleri ile birlikte her ortamda rahatlıkla hareket edebilirler. Bu yüzden gün içerisinde dudaklara iyi bakmak gerekir.
Gün içerisinde dudakların nem oranın kazanabilmesi için belirli nemlendiricilerin ve belirli kremlerin kullanılması gerekir.

Nemlendiriciler ile birlikte kişilerin dudak yapısının estetik bir görünüme sahip olması ile birlikte dudak dolgusu dudakların daha dolgun ve belirli olmasının yanı sıra dudak yapısının nem oranını artırarak dudakların daha sağlıklı bir şekilde görünmesini sağlar.

Dolgun Dudaklara Sahip Olmanın Yan Etkisi Var mı?

Günümüzde kişilerin estetik görünümünü sağlaması için belirli operasyonlardan geçmedi gerekir. Bununla birlikte belirli yan etkilerinin olması doğaldır. Dudaklarda oluşabilecek yan etkiler bazen geçici bazen de kalıcı durumlar olmak üzere kendi içerisinde iki sınıfta incelenmektedir.

Operasyona bağlı olarak dudaklarda şişme morarma kızarıklık gibi durumların meydana gelmesi doğal olarak kabul edilebilir. Gün içerisinde operasyondan sonra yapılacak pansumanlar ile birlikte bu yöneticiler kısa süre içerisinde geçebilir.

Fakatbazı durumlarda alanında uzman olmayan cerrahi operasyonlar gerçekleştirildiği zaman dudaklarda oluşabilecek kalıcı yan etkiler meydana gelebilir. Kalıcıyan etkilerin meydana gelmemesi için alanında uzman cerrahi operasyonlara başvurulması gerekir.

Hyaluronik Asit Dolguların Kullanım Alanları Nelerdir?

Hyaluronik asit malzemeleri dolgu sisteminde kullanılarak estetik görünümün elde edilmesinde fayda sağlamaktadır. Özellikle dudak dolgu olarak kullanıldığı için dudak yapısının daha dolgun olmasını sağlayarak kişilerin estetik görünüm kazanması sağlanır.

Cerrahi operasyonlar ile birlikte müdahale yapılarak uygulanan bu işlemde kişilerin dudak yapısının düzgünleştirilmesi, dudakların daha fazla nem kazanması ile birlikte, estetik görünüm sağlanır.

Hyaluronik Asit Dolguların Faydaları Nelerdir?

Hyaluronikasit nem ve canlılığı arttırma açısı ile birlikte dolgularda tercih edilmesi ile birlikte cildin pürüzsüz ve canlı kalmasını ve uzun süre nem oranının sabit tutulmasını sağlar.

Dudak nemliliğin ve canlılığın sürekli olarak kalması için hyalüronik asit dolgularının dudak dolgu tarafından tercih edilmesi kişilerin uzun süreli olarak dudak cildin pürüzsüz bir şekilde kalmasını sağlar.

Özellikle tüm dolgu sistemlerinde kullanılan asit dengesinin özel cerrahi uygulamalar ile birlikte sağlanması cildin pürüzsüz bir şekilde olmasını sağlar. Ciltte oluşabilen sivilce lekelerini ve birçok farklı güneş lekelerini giderdiği için birçok farklı dolgu sisteminde tercih edilir.

Dudak Dolgunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Birçok farklı dolgu malzemesi ile dudakların dolgun ve belirgin görmesini sağlayan özel malzemeler kullanılır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte dudak kenarlarında sarkma dudakların zamana bağlı olarak incelmesine dayanarak dudak dolgu hizmetinin alınması gerekir.

Dudak dolgu malzemesinde hyalüronik asitin kullanılmasına bağlı olarak 6 ile 12 ay aralığında kalıcı olabilen dolgu kişiden kişiye değişir.

Kişinin dudak yapısına bağlı olarak kullanılan dolgu malzemesinin türü ve fazlalığı göz önünde bulundurulmalıdır. Dudakların yeterince dolgun görünmesi ve istenilen sonuçların elde edilmesine bağlı olarak yeterli dolgu malzemesinin belirli aralıklarla uygulanması en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Doğal Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Estetik görünümün elde edilmesi açısından dudak dolgu yaptıranlar iğneli ya da iğnesiz tedavi yöntemlerine göre kendi içerisinde belirli hizmetleri almışlardır.

Fakat bu kişinin memnun olması veya memnun olmaması ile birlikte değişmektedir yapılan işleme ve alınan cerrahi müdahaleye bağlı olarak kişilerin alanında uzman doktorlardan bu hizmeti alması daha doğru olacaktır.

Böylelikle elde edilen sonuçların her zaman pozitif olması sağlanır. İlk uygulama yeteri derecede dudak dolgu hissettirmediği zaman ikincisi müdahalenin veya daha sonra üçüncü müdahalenin yaptırılması gerekir.

Sık Sorulan Sorular

Kişinin sağlığını ve dış görüntüsünü etkileyebilen cerrahi müdahaleler içerisine giren dudak dolgusu kişilerin akıllarında birçok sorunu beraberinde getirir.

Özellikle dış görüntüsüne önem veren kişilerin keyfi olarak vermiş olduğu hizmette birçok farklı sorular ile karşı karşıya kaldıklarında cerrahi müdahale işlemi veren kişilere müracaat edip bu soruların cevaplandırılmasını sağlayabilirler.

Sık sorulan sorular arasında dudak estetiğinin kalıcılık süresi ne kadardır?

Yapılmış olan cerrahi müdahalenin etkisine ne zaman görebilirim?

Dudak yapısının daha ne gibi değişiklikler olur?

Yan etkileri nelerdir? Beklenmedik bir durumda ne yapmalıyım?

Gibi sorularla kişiler tedavi sürecine karşı bilgi edinmek isterler.

Dudak Dolgu Maddeleri Nelerden Oluşur?

Dudak inceliğinde veyahut kişinin dudak yapısındaki bozuklukların düzeltilmesi için dudak dolgu hizmetinin alınması gerekir. Fakat kişiler dolgu sisteminde hangi maddelerden oluşabileceğini araştırmak konusunda oldukça hakkı vardır çünkü içerisine enjekte edilen maddenin insan sağlığına zararlı olup olmadığını araştırmalıdır.

Genellikle hyloranik asit maddeleri kullanılarak dudak yapısının kalınlaştırması ve daha dolgun görünmesi sağlanabilir. İnsan sağlığına zarar vermeyecek maddelerin tercih edilmesi sağlanır. Kolejenler, hyloranik asit, polisakkarit asitler kullanılarak dudak dolgu işleminin gerçekleştirilmesi sağlanır.

Dudak Dolgu Tedavisi Güvenli Mi?

Cerrahi müdahale gerektiren işlemler olduğu için bazı maddelerin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde kullanılması gerekir. Hyloranik asit bazı dudak dolguları oldukça güvenilir hizmet kalitesi ile sunulduğu zaman bu dolgu sisteminin kullanılması oldukça güvenilirdir.

İşlem sırasında tabii ki şişlik kızarıklık ya da morarma gibi durumlar meydana gelebilir. Ancak bunların hepsi geçici bir durum olduğu için gerekli aşamalardan geçirilmesi ve işlem sırasında dikkat edilmesi önerilir.

Etkisi Ne Kadar Sürecek?

Yapılan işlemin uygulanmasına göre dudak dolgu işleminin 4 ile 6 ay ya da 6 ile 18 arasında değişerek etkisinin sürmesi beklenir.

Dudak Dolgu Uygulaması Sonrasında Ödem ve Şişlik Olur Mu?

Yapılan işlem cerrahi bir müdahale gerektirdiği için kısa süreli şişlik veyahut morarma meydana gelebilir. Bu morarmalar geçici olduğu için kısa süre içerisinde dudak yapınız da herhangi bir şişlik veyahut ödem oluşmadığını görebilirsiniz.

Dudak Dolgu Acı Verir Mi?

İğneli veyahut iğnesiz işleme göre yapılan müdahalede dudak yapısının herhangi bir acı veyahut batma hissedilmemesi için dudak yapısının hissizleştirilmesi sağlanır. Bunun ile birlikte iğneli ya da iğnesiz tedavi yöntemleri dudak dolgu işleminde uygulanabilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2021

Belirlimi cerrahi müdahaleden sonra dudak yapısının da olgunlaştırılması ve belirginleştirilmesi adı altında yapılan dudak dolgu hizmetleri kendi içerisinde değişmektedir.

Kişilerin almış oldukları cerrahi müdahalelere göre iğneli ya da iğnesiz tedavi yöntemlerinin kendi içerisinde belirlenmesi ve fiyat aralıklarına yansıması sağlanır.

Kullanılan malzemenin çokluğu veyahut seans sayısına bağlı olarak fiyat aralıklarının artması veya azalması gözlemlenebilir.

Seans sayısı çok olan işlemlerde fiyat aralıkları daha fazla olmaktadır genellikle firmanın vermiş olduğu cerrahi müdahaleleri göre bu fiyat aralıkları değişeceği için alanında uzman firmaları müracaat edip hizmet konusunda bilgi almanız daha doğru olacaktır. Dudak dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.