Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fransız Askısı

fransız askısı

Fransız Askısı Nedir?

Fransız askısı uygulamaları ülkemizde de ameliyatsız yüz germe tekniklerinden biri olarak uygulanmaktadır. Dinamik askı olarak da adlandırılan estetik uygulama günümüzde yaygın bir şekilde özellikle ünlü kişiler tarafından yaşlanma etkilerinin yok edilmesi açısından tercih edilmektedir.

Sadece estetik amaçlı olmayıp yüz felci geçiren kişiler içinde etkili çözüm teknikleri arasında yer alır. Acısız ve ağrısız yapılan askılama işlemleri uzun süre dayanıklı olup diğer tüm yüz gerdirme tekniklerine göre oldukça basit ve kolay işlemlerden oluşmaktadır.

Yurtdışında ve özellikle Fransa’da yaygın olarak uygulanan askılama estetik işlemleri günümüzde de ülkemizde uygulanmaktadır.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Silikon ve polyester karışımı ipler kullanılarak yüzün askılama işlemi yapılmaktadır. Merkezimiz Fransız askısı uygulaması için kaliteli malzemeler kullanarak uzman hekimlerin kontrolünde hizmet vermektedir.

Askılama yapılacak olan bölge önceden belirlenmesi amacıyla hekimle görüşme sağlanır. Belirlenen bölgelere uygulama yapılacak olan ipler deri altından yerleştirilmektedir.

İplerin bir ucu kulak üzerine denk gelen yere yerleştirildiği için herhangi bir iz kalma durumu söz konusu değildir. İplerin kaliteli malzeme ve kırçıllı ip özeliğinde olması gereklidir.

Lokal anestezi altında yapılan işlemlerde ipler deri altında kalarak askılama yapılmakta ve istenen sonuçlar güvenli bir şekilde acısız olarak gerçekleşmektedir.

Kişi kısa sürede gündelik hayatına dönebilirken günümüzde gelişen teknoloji sayesinde acısız ve ağrı olmadan uygulama yapılmaktadır.

Fransız Askısı Kimler İçin Uygundur?

Öncelikle yüz gerdirme tekniklerinden biri olan Fransız askı her yaştaki insana güvenle uygulanabilir. Yüzünde yaşlanmaya bağlı belirtilerin daha fazla olduğu, sarkmaların yaşandığı bölgelerde uygulama yapılabilir.

Yaşlanma belirtilerini geciktiren uygulama etkilerini gençleşme sağlayarak uygulama sonrasında hemen göstermektedir.

Sarkma yaşayan kişilerde uygulanması başarılı olduğu gibi Fransız askı uygulamaları yüz felci geçiren kişilerde de başarılı bir şekilde sonuçlar vermektedir.

Merkezimizde bu konuda uzman hekimler hizmet verirken beklentilerinizi karşılamak için çalışmalar gün geçtikçe geliştirilmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen sarkmaların giderilmesi amacıyla yapılmaktadır. Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, çene altında meydana gelen sarkmaların toparlanması, yüzün ovalleştirilmesi amacıyla uygulama bu bölgelerde başarılı sonuçlar vermektedir.

İşlemlerde kullanılan malzeme oldukça elastik olmasından dolayı bir rahatsızlık vermezken aynı zamanda mimiklerde de bir değişim yaşanmamasını sağlamaktadır. Aynı zamanda kaşların kaldırılması için de uygulama yapılmaktadır.

Önemli olan merkezimize gelen kişilerin yapılacak olan estetik müdahale öncesinde beklentilerini doğru aktarmasıdır.

Uygulama Kaç Seans Sürmektedir?

Herkese güvenli bir şekilde yapılabilen ve kişilerde acı hissi oluşturmadan hemen gündelik hayata dönebilmenin konforunu sağlayan Fransız askı uygulamaları için bir seans yeterli olmaktadır.

Eğer etkilerin geçmesiyle kişi uygulamayı tekrar etmek isterse 5 sene gerekli olup bu süre sonunda istemesi halinde merkezimizde uzman hekimlerle görüşerek uygulama tekrarı yapılabilir.

İplerin yüzdeki etkilerini göstererek uyum sağlaması bir hafta, yüzdeki etkilerini tam göstermesi ise 2-3 ayda ortaya çıkmaktadır. Gençleşme ise anında fark edilen en belirgin etkilerindendir.

Fransız Askı Sonrası Dikkat Edilecekler

Uygulama sonrasında kişilere uzman hekimlerimiz tarafından enfeksiyon ve ağrı oluşma ihtimaline karşı ilaçlar verilmektedir.

24 saat içerisinde kişi gündelik hayatına dönebilirken ilk 10 gün aşırı mimik yapılmasından kaçınarak ağzın az açılması sağlanmalıdır. 3 hafta boyunca sırt üstü yatarak işlem yapılan bölge ovuşturulmamalıdır.

Tam etkilerin görülmesi 3 ayı bulmakta olup merkezimizden Fransız askı işlemleriyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fransız Askı Zararları

İz bırakmadan acısız bir şekilde gerçekleşen Fransız askısı uygulamalarının avantajlarının yanı sıra zararları da bulunmaktadır.

Fakat bu zararlar geçici olup kişilerin tavsiyelere uyması ve uzman hekimlerin deneyimine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kişiye bağlı olan etkilerin en bilineni iplere karşı cildin reaksiyon göstermesidir.

Avantajları bir hayli çok olan uygulamanın zararları nadir de olsa mutlaka uygulama öncesi merkezimizden bilgilerin detaylı alınması önemlidir. Bu konuda hizmet veren uzman hekimlerin deneyimi ile detaylı bir şekilde bilgi aktarımı yapılmaktadır.

Fransız Askısı Yaptıranların Yorumları

  • Askılama uygulamasını yaptıran kişiler yüzlerinde meydana gelen gençleşme etkilerini hemen görebilmektedir. Merkezimizden bu uygulama ile ilgili hizmet alan kişilerin etkileri gördükten sonra memnun bir şekilde ayrılmaları başarılı sonuçlar alındığının bir ispatıdır.
  • Özellikle yaşlanma belirtilerinden şikayetçi olan kadınların tercih ettiği askılama uygulama sırasında acı ve ağrı hissedilmemesi tercih edilmesinin en bilinen nedenleri arasında yer almaktadır.
  • Kişilerin en çok uygulama sonrasında merak ettikleri konu mimiklerde oluşacak olan değişimlerdir. Kişinin askılama uygulaması sonrasında mimiklerinde herhangi bir değişim meydana gelmez.
  • Tekrarlanabilir olma özelliğinden dolayı dilediği zaman kişi uzman hekimlerimizle görüşme yaparak uygulama tekrarına gidebilir. Merkezimizde deneyimli hekimler ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan estetik uygulamalar başarılı sonuçlar vermektedir.

Fransız Askısı Fiyatları 2021

Kullanılan malzeme ve kullanılan ip miktarına göre askılama fiyatları 2021 değişkenlik göstermektedir. Askılama için gerekli olan ip miktarı, hastanın hangi bölgelerine uygulama yapılacağı, merkezin konumu ve hekimin uzmanlığı gibi konular fiyatlandırma açısından farklılık yaratmaktadır.

Uygun fiyatlardan dolayı tercih edilen merkezlerde bazen kalitesiz malzeme kullanımından dolayı reaksiyonlar oluşabilmekte ve yan etkilerinden dolayı işlemlerden verim alınamamaktadır.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için merkezimizle görüşme yapılarak size özel tedavi planı ve Fransız askılama fiyatları 2021 hakkında bilgi almanız fayda sağlayacaktır.