Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altı Işık Dolgusu

göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu; Ciltte kaybolan ışık ve nemin geri kazanılmasına yardımcı olan bir estetik uygulamadır. Çeşitli etkenlerden dolayı kişilerde kadın ya da erkek fark etmeden göz altlarında renk değişimleri ve torbalar meydana gelebilir. Bu durumlar oldukça büyük bir estetik kaygı yaratırken çözüm yollarının pratik ve kalıcı olması önemlidir.

Göz altı ışık dolgusu günümüz teknolojisiyle geliştirilerek göz altında meydana gelen sorunları gidermek adına uygulanmaktadır. Göz altında meydana gelen morluk, şişlik ve torbalara çözüm olması için uygulanmaktadır ve oldukça başarılı bir estetik uygulamadır.

Diğer dolgu uygulamalarında da kullanılan hyaluronik asit kullanılır ve son derece güvenilir bir uygulamadır. Morluklar, torbalar ve yaşlanmaya bağlı görüntüler üzerinde oldukça etkili bir uygulamadır.

Göz Altı Işık Dolgu Nasıl Yapılır?

Tüm dolgu tekniklerinden farklı olan gözaltı ışık dolgusu diğer tekniklerde olduğu gibi hyaluronik asidin deri altına değil de kemik üzerinden enjekte edilmesi şeklinde yapılır. Dolgu öncesi anestezik krem uygulaması yapılır ve kişi herhangi bir ağrı hissetmeden işlem gerçekleşir.

Dolgu işlemini yaparken çok dikkatli ve yavaş yavaş enjekte edilmesi sağlanmalıdır. Güvenli ve hyaluronik asit enjekte edildiği için yan etkisi olmayan bir uygulamadır.

Doğal ve uzun süreli etki sağlayan bir uygulama olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir estetik işlemler arasındadır. İki aşamalı bir şekilde gerçekleşir ve aşamaların mutlaka tamamlanması tavsiye edilir.

İlk aşamada dolgu malzemesini bir kısmı enjekte edilerek cilt gençleşmesi sağlanır. İkinci aşamada ise vitamin kısmı vücuda enjekte edilerek hücre yenilenmesi gerçekleştirilir.

Aşamalar sırasında kişi ağrı duymadan konforlu bir şekilde uygulamayı tamamlar ve hastaneye yatma, iyileşme süresi gerekmeden günlük hayatına hemen dönebilir.

Göz Altı Dolgu Faydaları

Özellikle göz altı torbalarında etkili bir çözüm yöntemi olan göz altı ışık dolgu yepyeni bir cilde kavuşmaya ortam sağlar.

Dolgu malzemelerinde hyaluronik asit yanında birçok vitaminde bulunmaktadır. Bu durum cildin yenilenmesi ve bakımının da yapılması anlamında oldukça fayda sağlayan bir uygulama olduğunu gösterir.

Güvenle yapılan bir uygulama olmasına rağmen hamilelik ve emzirme gibi durumlarda mutlaka uzman kişi bilgilendirilmeli ve dönemin geçmesi beklenerek öyle uygulama yapılması tavsiye edilir.

Gözaltı Işık Dolgu Zararları

Gözaltı ışık dolgusu içerik itibariyle hyaluronik asitten oluşmaktadır. Hyaluronik asit ise vücutla uyumlu bir madde olduğu için dolgu uygulamalarında herhangi bir zararı söz konusu olmaz.

Yan etkisi ve alerjik bir duruma sebep olmadığı için ışık dolgusu diğer dolgu uygulamaları gibi güvenle yaptırılabilir.

Işık dolgusu sonrası kişide cildine bağlı olarak bazı kızarıklık ve şişlikler meydana gelebilir. Bu durum tamamen geçici olup kişide buz uygulaması yapılarak rahatlama sağlanabilir.

Çok nadir de olsa enfeksiyon riskine karşı mutlaka uzman kişinin tavsiyelerine uyulması ve gözaltı ışık dolgusu uygulamalarının hijyenik merkezlerde, kaliteli dolgu malzemeleriyle yapılmasına özen göstermek önem taşır.

Gözaltı Işık Dolgu Nasıl Etki Eder?

Gözaltı ışık dolgusu etkileri kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve kişinin göz altı uyumu göz önüne alındığında 1-1,5 yıl gibi bir süre etkileri devam edecektir.

Bu süre sonunda ihtiyaç duyulması ve tekrarlanması istendiği zaman güvenle tekrar yapılabilir. Dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini yitirmeyen kalıcı sonuçlar alınmaktadır. En az 1-1,5 yıl etkisi devam etmekte olup kişisel bakıma bağlı olarak 3 yıl kadar devam etmektedir.

Gözaltı Işık Dolgu Kalıcılığı

Göz ışık dolgusunun diğer dolgular gibi hyaluronik asit yardımıyla yapılması kalıcılığını arttırmaktadır. Hyaluronik asit uygulaması yapılmasının nedeni ise vücuda uyumlu olmasından ve zaten vücudun ürettiği bir madde olmasından kaynaklı alerji riskinin olmamasıdır.

Kalıcılık süresi olarak kişisel faktörler ve kaliteli dolgu malzemesi etkili olsa da en fazla 3yıla kadar kalıcı olma ihtimali vardır. Normalde kişilerde 1-1,5 yıl gibi bir süre kalıcılığını korurken dikkat edilmesi gereken noktalar atlanmamalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar

Yaptıran kişiler sadece kadınlar değildir. Son dönemde erkeklerin de bakımlı olmaya çalıştıkları bir dönemde olduğumuz için erkekler tarafından da yaygın olarak tercih edilen göz altı ışık dolgu başarılı estetik uygulamalar arasında yer alır. 18 yaşından itibaren yaş sorunu olmadan göz altında problem yaşayan herkese uygulama yapılabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2021

Göz altı ışık dolgu fiyatları 2000 TL’ye kadar değişiklik göstermektedir. Merkezlerde uygulanan göz altı ışık dolgu fiyatları farklılık göstermesinin birçok değişkeni vardır.

Uygulama yapılacak olan merkez, uygulamayı yapacak olan kişinin uzmanlığı gibi faktörler başta fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır.

Kişinin yapısı ve kaliteli olan dolgu malzemelerinin kullanımı aynı zamanda dolgu malzemesinin kalitesine göre de fiyatların değişken olması söz konusudur. Bu nedenle mutlaka ön görüşme yaparak uzman kişinin kontrol etmesi önem taşımaktadır.

Bilgilendirme aşamasında fiyatlarla da ilgili bilgilendirmeler yapılarak kişiye uygun olan göz altı ışık dolgu fiyatları 2021 uygulaması güvenle yapılabilir. Göz altı ışık dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.