Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nazolabial Dolgu

nazolabial dolgu

Nazolabial dolgu; burun kanatlarından dudak çevresine doğru inen çizginin yok edilmesinde oldukça etkili bir estetik uygulamadır.

Yüzde mutsuz ve kötü bir görüntüye neden olan derin çizgiler yaşlanma, genetik ve çevresel faktörlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Derin çizgilerin yok edilmesinde ağrısız, acısız ve en pratik uygulamadır.

Normalde bebeklerde görülen derin çizgiler yaşlanmaya bağlı olarak kişilerde sıklıkla görülmekte ve rahatsız edici seviyeye geldiği noktada nazolabial dolgu ile çözüm üretilmektedir.

Nazolabial Dolgu Öncesi

Uygulama yapılmadan önce mutlaka uzman bir hekim ve uygun bir merkezle görüşme sağlanmalıdır. Doğru şekilde uygulanan tedavi ve doğru kişinin tedavi uygulaması oldukça başarılı sonuçlar alınmasına neden olacağı için seçim önemlidir.

Nazolabial dolgu uygulamalarından önce herhangi bir ön hazırlık gerekmez. Ağrısız bir işlem olmasına rağmen hissedilen acıları minimuma indirmek için lokal kremler uygulanarak dolgu uygulamasının yapılacağı bölge uyuşması için beklenir.

Nazolabial Dolgu Sonrası

Dolgu uygulamalarından sonra mutlaka uzman hekim önerilerine uyulması gereklidir. Kişi dolgu uygulamasından ilk 24 saat sonrasına kadar sıcak suyla temastan kaçınmalı ve egzersiz yapmamalıdır.

Dolgu uygulamasının yapıldığı ilk gün makyaj yapmak ve asitli maddelerin yüze sürülmesinden uzak durulmalıdır. Uygulamadan sonra enjekte edilen bölgede şişlik ve morluk görülmesi normal olmakla birlikte buz uygulaması yapılması önerilir.

Uygulamanın gerçekleştiği 24-36 saat sonrası çok önemlidir ve kurallara dikkat edildiği takdirde yan etkiyle karşılaşılmadan istenen sonuçlara kavuşulur.

Dolgu Yapılışı

Nazolabial dolgunun uygulamasındaki amaç derin çizgileri ortadan kaldırmak olup bu işlemi hyaluronik asit maddesini enjektörlerle bölgeye enjekte ederek sağlar.

Hyaluronik asit oluk oluşmuş bölgeyi doldurarak iyileşme sağlar ve bölgedeki derin çizgileri yok etmede oldukça başarılı estetik bir uygulamadır.

Dolgu uygulamasında dolgu maddelerinin miktarı çizgilere göre değişiklik gösterirken 25-30 dakika gibi bir sürede süreç tamamlanır. İlk seanslarda uygulama da kullanılacak dolgu maddesinin yarısı enjekte edilir. Kontrollere hasta çağırıldığında diğer kalan kısmı uygun görülüyorsa enjekte edilerek hasta rahatsız olmadan gerçekleştirilir.

Nazolabial Dolgu Yaptıranların Yorumları

Kişi dolgu uygulamasında anestezi ihtiyacı duymadığı için hemen günlük hayatına dönebilir ve herhangi bir iyileşme süresi gerekmez.

Dolgu uygulaması yaptıran kişiler yaşlanmaya bağlı olan derin çizgilerinden ve herhangi bir etkenden dolayı dudaklara inen kısımda oluşan derin çizgilerinden konforlu bir uygulamayla kurtulmuş olurlar.

Yan etkisi ve herhangi bir zararı olmayan bu uygulama da hyaluronik asit enjektesi sayesinde kalıcı bir şekilde istediği görünüme kavuşmuş olur.

Nazolabial uygulamaları herkese güvenle uygulanabilmesinin yanı sıra şeker hastaları, kanser hastalıkları ve alerji gibi durumları olan kişilere yapılması uygun değildir. Mutlaka hekim bilgilendirmesi bu kişilerde zorunludur.

Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

Dolgu uygulamaları diğer dolgu uygulamaları gibi belirli sürelerde cilt yapısına ve kullanılan dolgu malzemesine göre kalıcılığı mevcuttur.

Kalıcılığının 9-18 ay boyunca devam etmesi için mutlaka kaliteli dolgu malzemesi kullanılmasına dikkat etmek ve dolgu uygulaması sonrası uzman kişi tarafından hastaya söylenen kurallara uymak gereklidir.

Son derece güvenli ve herkese uygulanabilen nazolabial dolgunun uygulaması istenmeyen reaksiyonlara neden olma ihtimali düşük bir uygulamadır. Yarım yarım uygulanan hyaluronik asit enjekte işlemi 6 ay aralıklarla 2 kez yapılması ile tamamlanır.

Birden tüm dozun verilmesi kişide rahatsızlığa sebep olacağından ilk uygulamada yarım doz diğer uygulamada kalan doz verilmeli ve düzenli kontrolü sağlanmalıdır.

Dolgu uygulamasında enjekte edilen hyaluronik asit nem dengesini sağlar ve ciltte meydana gelen derin çizgileri yok ederek pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Dolgu uygulamasından sonra kişi genç ve canlı bir yüz görünümüne kavuşarak kaybolan öz güveni de yerine gelmesinde fayda sağlamaktadır.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Hyaluronik asit enjekte edilmesi şeklinde uygulanan nazolabial dolgunun uygulamasının etkileri ve kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu kişilerin kurallara uyması ve cildinin uygun olması sonucunda en kötü 9 ay gibi bir süre etkisi devam eder ve kalıcılığı sürer.

En fazla 18 ay kullanılabilen bu uygulama da mutlaka düzenli bir şekilde uzman hekimin söylediği zamanlarda kontrol edilmesi gereklidir.

Etki süresini uzatmak ve kalıcılığını devam ettirmek için kaliteli dolgu malzemeleri kullanımı olmalı ve dolgu uygulamasını işinin uzmanı bir kişinin yapması gereklidir.

Uygulama etkileri en geç 2 hafta içerisinde belli olmaya başlar ama uygulama yapıldığı gibi etkileri gözle görülür bir şekilde olur.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2021

Nazolabial dolgunun uygulanması için mutlaka önceden uzman kişiyle görüşme sağlayarak kontrol edilmesi önemlidir.

Uygulamanın fiyatlarında merkezlere göre ve kişiler uygun olarak değişiklikler meydana gelebilir ve bu ön görüşme fiyat bilgilendirmesi açısından fayda sağlayacaktır.

Nazolabial dolgu fiyatları 2021 merkeze ve uygulanacak olan dolgu malzemesinin kalitesine, miktarına ve dozuna göre değişiklik gösterecektir.

Bu nedenlerden dolayı tedavi olunacak merkeze önceden giderek kişiye uygun olan tedavi planı çıkarılmalı ve fiyat bilgisi hastaya verilmelidir. Nazolabial dolgu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.