Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nem Aşısı

nem aşısı

Nem Aşısı; Hyaluronik asit enjekte edilerek cilt istenen görünüme kavuşarak oldukça genç görünüm elde edilmesini sağlar. Cilt zamanla çevresel etkenler ya da diğer faktörlerden kaynaklı eski yapısını kaybederek cansız ve parlak olmayan bir görünüme kavuşur.

Bu görüntüyü önlemek amaçlı ve cilde parlaklık kazandırmak için yapılan estetik uygulamaya denir. Hyaluronik asit cilt için oldukça önemli bir madde olup cildin parlak ve genç görünmesi için en etkili maddedir. Nem aşısı tedavilerinde cilde hyalurnoik asit enjekte edilir ve kırışıklık azaltmak için en etkili yöntemlerden biridir.

Nem Aşısını İçeriği Nedir?

Glukozamin doğal deride bulunmakla birlikte hyaluronik asit yapmak için kullanılır. Hyaluronik asit cildi nemli tutmak görevini yerine getirirken nem aşısı içeriği de hyaluronik asit seviyesini yükseltmeye yardımcı olur.

Hyaluronik asit seviyesi ile yükselir ve ciltte meydana gelen kırışıklıklar seviye olarak minimuma indirilerek gözle görülür bir iyileşme sağlanır.

Aşının içeriğinde olan diğer maddeler birleşerek güçlü bir kompleks oluşturur. Bu maddeler doğal nemlendirme özelliklerini bir arada barındırır. Doğal olması ve son derece faydalı olması açısından sıklıkla tercih edilen gençlik iksiri uygulamalarındandır.

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

15-20 dakika gibi bir süreyle cilde uygulaması yapılır. Etkileri operasyon sonunda başlayarak bir ay boyunca iyileşmesi devam etmektedir.

1 yıl kadar bir kalıcılık söz konusu iken kişinin isteğine bağlı bir şekilde tekrarlanması istenebilir.

Lokal anestezi yani lokal kremler yardımıyla ince uçlu enjektörler kullanılarak uygulama yapılır. İşlem sonrası günlük yaşamına devam ederek hastanede yatış gerektirmeyen aşı uygulamaları belirli aralıklarla yapılması ciltte kaliteyi arttıran bir fayda sağlar.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Ciltte meydana gelen kırışıklık ve kuruluğu almak için yapılmaktadır. Bu nedenle kırışıklık ve görünümde sorun yaratan, kişide estetik kaygısının meydana gelmesine neden olan bölgelerde uygulama yapılmalıdır.

Bakıldığında yaşlılık belirtileri ilk olarak yüzde meydana gelir ve kişiyi oldukça rahatsız eden görüntülere neden olmaktadır. Yaşlılık belirtilerinin görüldüğü gıdı ve yüz bölgesinde sıklıkla tercih edilen nem aşısı uygulamaları ellerde de uygulanarak başarılı sonuçları kişileri oldukça mutlu etmektedir.

Genel olarak dekolte bölgesi, yüz, boyun ve el üstüne uygulanmaktadır. Kalıcılık ve kalitesi genellikle kişinin uygulama tekrarı yapmasına bağlı olup, cilt yapısıyla da ilgili bir durumdur. 12 aya kadar kalıcılığı devam edebilen aşı uygulamalarından 1 ay sonraya kadar iyileşme etkilerine devam etmektedir.

İyileşme etkileri devam ederek doku onarımları da sağlayan nem aşı kaybedilen nemi geri kazandırmak için ciltte büyük fayda sağlayan estetik işlemdir.

Sağladığı Faydalar Nelerdir?

  • Nem olmayan ve nem kaybına uğrayan cilt kuruyarak gergin bir tabaka oluşturur. Bu gergin tabaka mat, kırışık ve pul pul bir görünüme neden olur.
  • Aşının en büyük sağladığı fayda kişinin cildinde nem geri kazanımını sağlarken aynı zamanda cildi yumuşatarak canlılık kazanmasına yardımcı olur.
  • İçeriğinde olan hyaluronik asitle birlikte cilt nemli bir görünüm kazanarak ipeksi bir pürüzsüzlük elde edilir. Derideki nem oranını arttırarak ciltte hızlı bir parlama etkisinin ortaya çıkmasını sağlar.
  • Derideki suyu tutarak esneklik artmasına ve dokuların onarılmasına yardımcı olur. Nem aşı derideki hücre yenilenme oranını arttırarak kişiye önemli fayda sağlayan estetik uygulamalar arasında yerini alır.
  • Nem Aşı Sonrası Ciltte Neler Görülür?
  • Uygulamalarından sonra gözle görülür etkiler hemen kendini göstermeye başlar ve 1 ay boyunca onarım devam eder. Ciltte görülen en önemli gözle görülür fark cilt sıkılaşarak daha genç bir görünüm kazanmasıdır.
  • Cilt kalitesinde artış meydana gelerek cildin onarım kabiliyeti artar. Yüzeysel olan kırışıklıklar iyileşerek ciltte meydana gelmiş olan lekeler açılmaya başlar. Güneş lekelerinde iyileşme meydana gelerek cilt daha genç ve güzel bir görünüm kazanır.

Kimlere Uygulanabilir?

Herhangi bir yan etkisi olmadığı için güvenle herkese uygulama yapılabilir. Herhangi bir sakınca görülmediği takdirde 20 yaşından itibaren herkese güvenli bir uygulamadır.

Yaş gözetimi olmadan 20 yaşından itibaren ciltte nem kaybı yaşayan herkese rahatlıkla uygulama yapılabilir.

Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Nem kayı genelde su kaybının fazla olduğu yaz aylarında ve ramazan ayında meydana gelir. Bu aylarda meydana gelen su kaybı nem kaybına neden olarak ciltte kırışık, kuru ve cansız bir görünüm meydana gelmesine neden olur.

Nem aşı cildin tekrar neme kavuşması için yapılan estetik bir uygulamadır. Oldukça başarılı olan uygulama ile genç görünüm elde etmek isteyen bayanlar arasında yaygın bir şekilde tercih edilir.

Lokal anestezi altına yapılan nem aşı uygulamaları kişide canlı ve ışıl ışıl bir cilde kavuşmasını sağlar.

Nem Aşısı Yan Etkileri Var Mıdır?

Uygulama bölgesinde her estetik işlemde olduğu gibi bir iki gün kızarıklık meydana gelebilir. Nem aşısından sonra görülen hassasiyet sebebiyle kızarıklık, morarma ve şişlikle yan etkilerinden olup geçici durumlardır.

Kanama bozukluğu ve kanla ilgili ilaç kullanımı söz konusu ise hasta mutlaka nem aşı uygulaması yapacak olan uzman hekimi bilgilendirmelidir.

Nem Aşısı Fiyatları 2021

Nem aşısı fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.