Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Mezoterapisi

saç mezoterapisi

Saç Mezoterapisi; Saçlar için gerekli olan tüm vitamin ve minerallerin bulunduğu bir tedavi şekli olup bu yararlı bileşenlerin saça yerleşmesini sağlamaktadır.

Mezoterapi bir tedavi yöntemidir. Günümüzde sıkça kullanılan bir tedavi yöntemi olup saç için uygulanmasıyla merkezimizde başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Saçta meydana gelen sorunların giderilerek daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olan saç mezoterapisi ayrıca saç dökülmesi sorunlarının önüne geçmek için merkezimizde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Mezoterapi uygulamaları saç kökleri için uygulanan en etkili işlemlerdendir. Saç problemleriyle baş edebilmek için tercih edilen etkin tedavi yöntemleri arasında olan uygulama yaygın olarak özellikle bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Kişilerin saçlarında meydana gelen dış etkenlere bağlı sorunlar oluşmaktadır ve bu sorunlar sağlık açısından problemlere neden olmaktadır.

Dış etkenlerden dolayı saçlarda dökülmeler meydana gelirken aynı zamanda güçsüz, cansız ve mat bir görünüm oluşmaktadır. Bu etkenlerin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan saç mezoterapi işlemleri merkezimizde uzman hekimler tarafından uygulanarak meydana gelen tüm saç şikayetlerinin giderilmesiyle başarılı bir tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır.

Tedavi sonrasında saç dökülmesi belirgin bir şekilde azalma yaşayarak, yeni çıkan saçlar daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmuş olurlar.

Saçlar rengini koruyarak beyazlaşmalar önemli bir ölçüde azalmaktadır. Özellikle saç dökülmeleri için en etkili tedavi şeklidir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Deneyimli uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen uygulamalarda estetik işlemler arasında en sık tercih edilenidir.

Mikro enjeksiyon yöntemiyle yapılan uygulama saçlı derinin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri enjekte ederek saçın problemlerinin giderilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

İnce uçlu iğneler kullanılarak gerekli görülen dozların uzman hekimlerimiz vasıtasıyla saç köklerine enjekte edilmesiyle yapılmakta olup oldukça güvenli ve etkili bir tedavi yöntemidir.

Merkezimizde steril şartlarda ve uzman bir hekim tarafından uygulama yapılmaktadır. Bu şartları sağlayan merkezimizde uygulama sonrasında kişiler istedikleri sonuçları alarak beklentilerini karşılamış bir şekilde tedavilerini yaptırırlar.

Saç Mezoterapi Öncesi ve Sonrası

Saç mezoterapi uygulamalarından önce mutlaka kişinin hikayesi dinlenmeli ve gerekli olan karışımlar hazırlanarak işlemlere başlanmalıdır.

Hazırlanan karışımlar lokal anestezi uygulanarak bölgeye mikro enjeksiyon yöntemiyle enjekte edilmelidir. Bir tabanca kullanılarak gerçekleştirilen işlemlerde doz ayarlaması yapılarak bölgeye karışımın nüfuz etmesi sağlanır.

Seanslar halinde yapılan saç mezoterapi uygulamaları 40 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Uygulama sonrasında hastanın saç derisini ıslatmaması, yıkamaması ve uzman hekim kontrolü dışında bir ilaç kullanmaması önemlidir.

Uygulama sonrasında uyulması gereken kuralların içinde saç bakım kürlerinin de yapılmaması gereklidir.

İşlemlerden önce ve sonra uzman hekimlerimiz tarafından bilgiler verilmekte olup uyulması gereken kurallar hastalara harfiyen aktarılmaktadır.

Saç Mezoterapi Ekşi

Hem kadınlar hem de erkekler saçlarının sağlıklı ve canlı bir görünümde olmasını istemekte olup saç bakımına özen gösterirler.

Özellikle dökülmeler erkeklerde ve kadınlarda meydana gelebilen en bilindik saç sorunları arasında yer almaktadır.

Saç mezoterapi uygulamaları ile birçok sorunun giderilmesi, saçların daha parlak ve canlı bir görünüm kazanması mümkündür.

Merkezimizde mezoterapi uygulamaları başarılı sonuçları ve güvenli uygulanmasından dolayı sıklıkla tercih edilen estetik işlemler arasında yer almaktadır.

Saç dökülmesi sorunlarında etkili olan işlemlerden olan mezoterapi uygulamaları sonrasında kişilerin en çok merak ettikleri konu yeni saçların çıkması sorusudur.

Yeni saçlar uygulama sayesinde çıkar ve daha canlı, sağlıklı parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olan bir uygulamadır.

Saç Mezoterapi Faydaları

Kan dolaşımının hızlanmasına ve nüfus ettiği saçlı derideki başarılı etkilerinden dolayı saçlarda meydana gelen canlı görünüm saç mezoterapisi uygulamalarının en bilinen faydasıdır. İnce telli saçların güçlenmesi ve seyrek saçların gürleşmesi için başarılı bir tedavi yöntemidir.

Cansız ve güçsüz olan saçların güçlü ve parlayan bir görünüm kazanması mezoterapi uygulamaları sayesinde gerçekleşmektedir.

Saç dökülmeleri belirgin bir şekilde azalarak daha güçlü ve canlı bir hal alacaktır. Merkezimizde yapılan uygulamalar sonrasında kişilerde meydana gelen saç problemleri giderilmekte ve daha parlak, canlı saçlara kişiler kavuşmaktadır.

Uzman hekimlerimizin doğru yöntemleri ve hastaların beklentilerine, sorunlarına göre doğru dozları uygulaması sonrası yan etki oluşmadan kişi saçlarında istediği görünümü elde etmektedir.

Saç Mezoterapi Yaptıranlar

Mezoterapi uygulamalarını tercih eden kişiler saçların dökülme sorunlarını azaltarak güçlenmesini sağlamış olurlar. Farklı yöntemler kullanılarak yapılabilen mezoterapi uygulamaları merkezimizde hekimin deneyimine bağlı olarak kişilere özel bir tedavi planıyla yapılmaktadır.

Hastanın durumuna uygun olan tedavi şeklinin belirlenmesiyle güvenli bir şekilde merkezimizde yapılan mezoterapi uygulamaları sonrasında kişiler istedikleri saç görünümüne kavuşmuş olurlar.

Tek seans yeterli olmayıp saç problemlerine bağlı olarak düzenli bir şekilde 4 seansa ihtiyaç duyulur. Uygun tedavi yöntemi ve doğru şartlar sağlandığı takdirde yan etki ihtimali, olumsuzluk oluşma durumu söz konusu olmayan güvenli bir uygulamadır.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2021

Mezoterapi uygulamalarında diğer tedavi yöntemleri ve estetik işlemlerde olduğu gibi birçok faktör maliyetleri etkilemektedir.

Saç mezoterapi fiyatları 2021 üzerinde etkili olan önemli kriterler arasında hastanın durumu ve hangi tedavi yönteminin ne kadar doz ile uygulanması gerektiğidir. Saç mezoterapi işlemleri için merkezimizden randevu alınması ve uzman hekimlerimizden detaylı bilgi alınması önemlidir.

Kişinin yaşı, metabolik yapısı, uygulanacak tedavi yöntemi, seans sayıları hakkında bilgi alarak merkezimizde güvenli ve uygun fiyatlarla mezoterapi işlemlerini yaptırabilirsiniz. Saç Mezoterapisi fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.