Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yanak Dolgusu

yanak dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak Dolgusu; Kısa süreli uygulamalar olup kişinin yanaklarında hacim kazandırmak amacıyla yapılan uygulamalardır. Yanaklar kişilerde genç görünüm sağlaması ve estetik güzellik açısından yüz hatlarında önemli bir rol oynarlar.

Dolgun yanaklar kişiye her zaman genç görünüm ve çekici bir yüz hattı sağlar. Ameliyatsız yöntemlerle uygulanan yanak dolgusu sayesinde yanaklarda meydana gelen çöküklük ve diğer sorunlar giderilmiş olur.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bazı faktörlerden dolayı yanakların form kazanması ve çekici görünüm elde etmesi için dolgu enjeksiyonları teknikleri kullanılarak yanak dolgu uygulamaları yapılır. Dolgu enjeksiyonu sayesinde meydana gelen çöküklük giderilerek hacim kazandırma işlemi yapılır ve uygulama sayesinde kişi estetik bir görünüme kavuşur.

Kişini yanaklarına uygulanan dolgu işlemi 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir ve kişinin yanak dokularına dolgu malzemeleri enjekte edilerek yapılır.

Yanakların içine enjekte edilmesi ile kişinin genç görünmesine yardımcı olan bir uygulamadır. Ağrısız ve hızlı bir işlem olmasına rağmen kişiler tarafından tercihen lokal anestezi etkisi yaratan kremler uygulanabilir. Hastalar işlem sonrası günlük yaşamlarına hemen dönebilir.

Yanak Dolgu Öncesi

Dolgu uygulamalarıyla kişi incecik bir yüze sahip de olsa dolgun bir yanak yapısına sahip olarak daha farklı bir estetik görünüm kazanır. Cilde yapılan işlemlerden sonra daha genç ve diri gözükür. Dolgu uygulamalarından önce herhangi bir hazırlık aşaması olmayıp uygulandıktan sonra dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Kalıcılığını uzatmak ve sorunsuz bir uygulama için mutlaka kaliteli dolgu malzemeleri kullanımına ve tecrübeli uzman hekimler tarafından uygulama yapılmasına özen gösterilmelidir.

Yanak Dolgu Sonrası

Kişilerde ödem oluşması ya da kızarıklık meydana gelme ihtimali vardır. Bu kızarıklık ve ödemlerin geçici olduğunu bilmekte fayda vardır.

Olası herhangi bir komplikasyon riskini ortadan kaldırmak için kaliteli dolgu malzemeleri kullanan ve işinde tecrübeli merkezlerle görüşme yapmakta fayda vardır.

Kullanılan malzemeye bağlı olarak kalıcılığını 1 seneye kadar koruyabilir ve bu süre sonunda tekrarlamak kişinin isteğine bağlı olarak değişir. Zayıf olan ve yaşlı bir görünüm oluşturan yanaklar için uygulandığında dolgun, hacimli ve daha genç bir görünüm elde edilir.

Kişinin öz güveni yerine gelirken beklentileri doğrultusunda bir yüze kavuşmuş olur. İşlemlerden sonra yüze buz uygulaması rahatlatmaktadır ve uzman hekim tarafından önerilen bir uygulamadır.

Dolgu malzemelerinin kaliteli olması herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmadan güvenle yaptırabilirsiniz.

Yanak Dolgu Teknikleri Nelerdir?

Dolgu işlemleri iki teknikle yapılır ve bunlar cerrahi olan ya da cerrahi olmayan uygulamalardır. Hastanın durum değerlendirmesinden sonra ise dilenirse iki teknik birbiriyle kombine edilerek de uygulama yapılabilir.

Cerrahi yöntemleri tercih etmeyen ve ameliyat korkusu olan kişiler genellikle dolgu malzemelerinin enjeksiyonu şeklinde gerçekleştirilir.

Günümüz teknolojisiyle geliştirilmiş olması ile yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Fakat uzmanlar tarafından kalıcı olarak yapılan dolgular pek tavsiye edilmez. Kalıcı olan dolgu malzemeleri doğallıktan uzak olup kişide belirli bir süre sonra komplikasyonlara neden olabilir.

Cilt dolgu malzemesinin entegre edemez ve alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Bu nedenle en güvenilir olan kaliteli dolgu malzemeleriyle yapılan geçici işlemlerdir.

Cerrahi yöntemlerle uygulama yaptırmak isteyen kişilerde implant yerleştirilmesi şeklinde bir uygulama yapılır ve birkaç gün dinlenme süresi gereklidir. Bu nedenle cerrahi olmayan teknikler daha çok tercih edilir.

Yanak Dolgusu Yaptıranların Yorumları

Kişiler istedikleri görünüme konforlu ve rahat bir şekilde kavuşmuş olurlar. İşlemlerin nasıl yapılacağını uzman hekim ve hasta birlikte karar vermelidir.

Dolgu yaptıran kişiler günlük hayata hemen dönebilmek ve kesi olmaması açısından cerrahi olmayan teknikleri tercih ederler. Özellikle bayanlar arasında yaygın bir şekilde olan dolgu uygulamaları uygulanmakta ve estetik operasyonların başında gelmektedir. Dolgusu sonrası 5-6 gün gibi bir sürede etkileri görülüp yüz oturmaya başlar.

Güvenli bir uygulama olup ciddi reaksiyonlar olma ihtimali oldukça düşük olan yanak dolgu uygulamaları sonrası oluşan tüm tepkimeler 15 gün içinde kendiliğinden yok olmaktadır.

Herkesin yaptırabileceği işlemleri için mutlaka ön görüşme sağlayarak teknikler ve uzman hekim hakkında bilgi alınması gereklidir.

Yanak Dolgusu Fiyatları 2021

Dolgu maliyeti bazı faktörlere dayanarak hesaplanmakta ve hastalar fiyatlar için bu doğrultuda bilgilendirilmektedir. Yanak dolgu fiyatları 2021 etkileyen faktörlerin başında kullanılacak olan dolgu malzemesinin cinsi ve miktarıdır.

Cinsini ve miktarını hastayla uzman hekim birlikte karar vermeli ve mutlaka işlemden önce hasta fiyatlarla ilgili bilgilendirilmelidir.

Hyalüronik asit uygulaması daha az kalıcı olmasından dolayı fiyat olarak düşük iken dolgu malzemelerinden olan yağ greftleri daha uzun süre kalıcılık sağladığı için fiyat olarak daha maliyetlidir.

Sağlık sorunu sonucu olmayıp tamamen kozmetik amaçlı yapıldığı için devlet tarafından karşılanmayıp özel estetik uygulamalardır.

Bu nedenlerden ötürü mutlaka ön görüşme yapılarak yanak dolgusu fiyatları 2021 ve uygulaması hakkında uzman hekimden bilgi almak önemlidir. Yanak dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.